top of page

Arrive Logistics, Nearshoring Akımıyla Meksika'da Yeni Bir Ofis Açıyor

14.02.24

By:

Sedat Onat

Arrive Logistics, Nearshoring Akımıyla Meksika'da Yeni Bir Ofis Açıyor

Arrive Logistics, Nearshoring Akımıyla Meksika'da Yeni Bir Ofis Açıyor

Son zamanlarda, üretim ve imalat aşamalarını ABD'ye daha yakın bölgelere taşıma eğilimi olan "Nearshoring" akımı, ABD merkezli lojistik sağlayıcılarının Meksika'da tesis açmalarına ilham vermiştir. Bu trende uyarak, nakliye brokeri Arrive Logistics, Guadalajara ofisini açıkladı. 


Yeni ofis, şirketin Meksika'daki büyüyen müşteri tabanına olan bağlılığını ve bölgedeki zengin yetenek havuzunu ve kaynakları kullanma arzusunu göstermektedir. Austin, Texas merkezli Arrive, müşterilerine çok modlu hizmetler sunmak için sınır ötesi operasyonlarını ve teknolojisini genişletmek amacıyla üst üste üç yıl boyunca büyük yatırımlar yapmıştır. 


ABD ile Meksika arasındaki artan ticaret faaliyetleri, Meksika'da üretim ve taşımacılık operasyonları kuran şirketlerin artan sayısına hizmet verecek yerel kaynaklara olan talebi de artırmıştır.


Bu hamle, Florida merkezli üçüncü parti lojistik sağlayıcısı (3PL) BlueGrace Logistics'in de nearshoring talebinin artışını belirterek bir Guadalajara ofisi açtığını duyurmasının ardından geldi. Arrive, 1,700 çalışanı, 6,000 müşterisi ve ağındaki 70,000 taşıyıcı ile nakliye brokerajı, çok modlu taşımacılık ve teknoloji hizmetleri sunmaktadır.

Önemli Notalar

  • "Nearshoring" trendi, ABD merkezli lojistik sağlayıcıların Meksika'da tesis açmalarına yol açtı.

  • Şirket, Meksika'daki müşteri tabanına olan bağlılığını ve bölgedeki kaynakları kullanmayı hedefliyor.

  • ABD ile Meksika arasındaki ticaret artışı, yerel kaynak talebini artırdı.


Haber Linki: https://www.supplychainquarterly.com/articles/9621-arrive-logistics-opens-guadalajara-office-as-nearshoring-boom-continues

Güncel Haberler

13.06.24

Küresel Üretimde Mayıs Sıçraması: 14 Ay Sonra İlk Kez Pozitif Yönde

12.06.24

Epicor, Kyklo'yu Satın Alarak AI Destekli ERP Gelişimini Hızlandırıyor

11.06.24

Denizde Kaybolan Konteyner Sayısında Tarihi Düşüş: 2023 Yılında 221 Konteyner Kayboldu

bottom of page