top of page

Maersk, Miami'de Stratejik Hava Kargo Kapısı Açtı

10.05.24

By:

Sedat Onat

Maersk, Miami'de Stratejik Hava Kargo Kapısı Açtı

Maersk, Miami'de Stratejik Hava Kargo Kapısı Açtı

A.P. Moller-Maersk (Maersk) şirketi, hava kargo operasyonlarını genişleterek Nisan ayında Miami, Florida'da tam hizmet veren bir transit geçiş çözümü olan yeni bir hava kargo kapısı başlattı. Miami kapısı, Maersk'in küresel hava kargo ağındaki kritik bir düğüm noktası olarak hizmet verecek. Bu kapı, Asya, Avrupa ve ABD'den Latin Amerika'ya bağlantı sağlayacak stratejik bir ek olarak değerlendiriliyor.


Miami'deki bu yeni kapı, Avrupa ve Asya'dan gelen malların Latin Amerika'ya nakledilmesine odaklanacak ve rekabetçi yük taşıyıcı ve yolcu kapasitesi sunacak. Kuzey Amerika'dan Latin Amerika'ya ihracatı ve aynı zamanda Latin Amerika tedarik zincirini destekleyen Asya pazarını hedefleyen bu hareket, maliyet etkin ABD güzergahları üzerinden avantajlar sunmayı amaçlamaktadır.


90,000 ayak kare büyüklüğündeki tesis, önemli güney akışları beklemekte ve ABD Gümrük bağlantılı Konteyner Yük İstasyonu (CFS) ve Sertifikalı Kargo Tarama Tesisi (CCSF) gibi önemli sertifikasyonlara sahiptir. Brent Mayhew, Kuzey Amerika Bölgesel Hava Kargo Başkanı, Miami'deki bu yeni ekleme ile müşterilere yapılandırılmış yönlendirme ve sorunsuz kamyon bağlantısı sağlayarak etkili ve güvenilir entegre lojistik çözümler sunduklarını belirtti. Fabio Acerbi, Latin Amerika Bölgesel Hava Kargo Başkanı, Miami Kapısı'nın, küresel ağdan tahmin edilebilir transit süreler sunan alternatif bir rota seçeneği olarak hizmet verdiğini ve Kuzey Amerika ile Asya'nın ihracat pazarlarını destekleyerek Latin Amerika'daki müşteriler için yeni olanaklar açtığını ifade etti.Önemli Notlar
  1. Maersk, Miami, Florida'da bir hava kargo kapısı açtı.

  2. Miami kapısı, küresel hava kargo ağındaki stratejik bir nokta olarak işlev görecek.

  3. Kapı, Asya, Avrupa ve ABD'den Latin Amerika'ya ürün transferi sağlayacak.

  4. 90,000 ayak karelik tesis, önemli sertifikalara sahip ve büyük güney akışları bekleniyor.

  5. Miami kapısı, Kuzey Amerika ve Asya'nın ihracat pazarlarını destekleyerek Latin Amerika'da yeni fırsatlar sunuyor.


Haber Linki: https://www.porttechnology.org/news/maersk-launches-air-freight-gateway-in-miami/

Güncel Haberler

21.05.24

Güney Karolina Limanları'nda Yazılım Sorunu Nedeniyle Gecikmeler

21.05.24

Baltimore Köprüsüne Çarpan Dali Nihayet Kurtarıldı

21.05.24

Rusya'nın Ulaştırma Sektöründe Yapısal Değişiklikler ve Yeni Öncelikler

bottom of page