top of page

Evyapport, Portchain Connect ile İskele Hizalamasını Dijitalleştiriyor

14.03.24

By:

Sedat Onat

Evyapport, Portchain Connect ile İskele Hizalamasını Dijitalleştiriyor

Evyapport, Portchain Connect ile İskele Hizalamasını Dijitalleştiriyor

Evyapport, müşterilerle iskele hizalamasını dijital el sıkışmaları ve güvenli veri paylaşımı yoluyla kalite ve hız açısından artırmak amacıyla Portchain Connect'i kullanmaya başlayacak. Bu, Portchain Connect Ağı'na katılan ilk Türk konteyner terminalidir.


Portchain Connect'in, Evyapport'un taşıyıcı sistemlerinden doğrudan gerçek zamanlı programlar ve hamle sayısı güncellemeleri almasını, hızlı bir şekilde yanıt vermesini ve karşı teklifte bulunmasını sağlayarak, gemi programını terminal iskele planıyla uyumlu hale getirmesini bekleniyor.


Evyapport Konteyner Terminali Müdürü Kayhan Alipaşaoğlu, "Evyapport, Portchain Connect Ağı'na katılan ilk Türk konteyner terminalidir" dedi ve "Portchain ile yeni işbirliğimizin, tüm Türk limanları için ilham verici olmasını umuyoruz" ifadesini kullandı.


Portchain'in CCO'su ve Kurucu Ortağı Thor Thorup ise, "Evyapport ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve veri alışverişini kolaylaştırarak iskele hizalaması süreçlerinde verimlilik sağlamalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz" dedi.


Geçen yılın sonlarında, Portchain, iskele hizalaması sürecini nakliye hatlarıyla basitleştirmek amacıyla CSP Abu Dabi Terminali'nin (CSPADT) Portchain Connect ağına katılacağını duyurdu. Bu yılın başlarında ise Damietta Konteyner & Yük İşleme Şirketi'nin (DCHC) ağa katıldığı açıklandı.


Önemli Notlar
  • Evyapport, Portchain Connect Ağı'na katılan ilk Türk konteyner terminali.

  • Portchain Connect, gerçek zamanlı program ve hamle sayısı güncellemeleri sağlayacak.

  • İşbirliği, iskele hizalamasında verimlilik ve hız artışı hedefliyor.

  • Portchain, sürekli iyileştirme ve kullanıcı geri bildirimlerine açık bir yaklaşım benimsiyor.Haber Linki: https://www.porttechnology.org/news/evyapport-joins-the-portchain-connect-network/

Güncel Haberler

15.04.24

İran'ın Konteyner Gemisine El Koymasıyla Beklenen Deniz Nakliye Ücretlerinde Artış

11.04.24

Walmart, Otomasyonu Artırıyor: Otonom Forkliftler ve Fox Robotics ile Ortaklık

08.04.24

Kuehne+Nagel, Çeviklik ve Müşteri Yakınlığını Artırmak için Yapısal Değişikliğe Gidiyor

bottom of page