top of page

Deniz Ürünleri Tedarik Zincirinde İzlenebilirlik ve Veri Yönetimi İş Birliği

25.04.24

By:

Sedat Onat

Deniz Ürünleri Tedarik Zincirinde İzlenebilirlik ve Veri Yönetimi İş Birliği

Deniz Ürünleri Tedarik Zincirinde İzlenebilirlik ve Veri Yönetimi İş Birliği

Deniz ürünleri tedarik zinciri, Trace Register ve ReposiTrak arasındaki iş birliği sayesinde izlenebilirlik ve veri yönetimi konularında önemli bir gelişme kaydetti. Bu iş birliği, perakendecilerin, toptancıların ve tedarikçilerin, FSMA 204 gıda takip yönetmeliğine uyum sağlamalarını kolaylaştırıyor. 


Trace Register, 2005 yılından bu yana deniz ürünleri tedarikçileriyle düzenleyici, gıda güvenliği ve sürdürülebilirlik amaçları için izlenebilirlik verilerini paylaşmaktadır. ReposiTrak ise 30.000 şirketi kapsayan bir ağa sahip olup, bu şirketler düzenleyici, finansal ve uyum belgelerini, ayrıca izlenebilirlik verilerini paylaşmaktadır. 


Yeni iş birliği, FDA tarafından gerekli olan Anahtar Veri Elemanlarının (KDEs) hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor. Bu durum, her iki şirketin veri setlerinin tamamlayıcı yönlerini birleştirerek, deniz ürünleri tedarikçilerinden toplanan KDE'leri, perakendeciler ve toptancılara, ek bir portal veya sisteme giriş yapmadan doğrudan iletebilmesine olanak tanıyor.Önemli Notlar
  1. Trace Register ve ReposiTrak, FSMA 204 yönetmeliğine uyumu kolaylaştırmak için iş birliği yapmaktadır.

  2. İş birliği, deniz ürünleri tedarikçileri ve onlara hizmet veren perakendeciler ile toptancıların FDA tarafından gerekli olan KDE'leri hızlı ve kolay bir şekilde yönetmelerini sağlar.

  3. Trace Register, 2005 yılından bu yana deniz ürünleri tedarikçileriyle izlenebilirlik verilerini paylaşmaktadır.

  4. ReposiTrak, 30.000 şirketi kapsayan bir ağa sahip olup, düzenleyici, finansal ve uyum belgelerini, ayrıca izlenebilirlik verilerini paylaşmaktadır.

  5. Yeni iş birliği, deniz ürünleri tedarikçilerinden toplanan KDE'leri, perakendeciler ve toptancılara ek bir portal veya sistem kullanımı olmaksızın iletebilmesine olanak tanır.


Haber Linki: https://www.thescxchange.com/articles/10177-seafood-supply-chain-gains-improved-track-and-trace-network

Güncel Haberler

21.05.24

Güney Karolina Limanları'nda Yazılım Sorunu Nedeniyle Gecikmeler

21.05.24

Baltimore Köprüsüne Çarpan Dali Nihayet Kurtarıldı

21.05.24

Rusya'nın Ulaştırma Sektöründe Yapısal Değişiklikler ve Yeni Öncelikler

bottom of page