top of page

Toyota Elektrikli Araçların Geri Dönüşüme Giden Yıllık 25.000 adet Pil için Cirba Solutions ile Anlaşmaya Vardı

11.12.23

By:

Sedat Onat

Toyota Elektrikli Araçların Geri Dönüşüme Giden Yıllık 25.000 adet Pil için Cirba Solutions ile Anlaşmaya Vardı

Toyota Elektrikli Araçların Geri Dönüşüme Giden Yıllık 25.000 adet Pil için Circa ile Anlaşmaya Vardı

Toyota Motor Kuzey Amerika, pil geri dönüşüm ağını genişletmek için pil malzeme hizmetleri ve geri dönüşüm şirketi Cirba Solutions ile işbirliği yapacağını duyurdu. Bu işbirliği, hibrit, şarj edilebilir hibritler ve elektrikli araçları içeren batarya toplama çabalarına odaklanacak.


Orta Batı ve Doğu Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanım ömrünü tamamlamış lityum iyon elektrikli araç pillerinin toplanması, taşınması, parçalanması ve işlenmesi üzerine odaklanacak ve işlem, Cirba'nın Ohio'daki Lancaster tesisinde gerçekleştirilecek. Toyota, bu tesisin %95 geri kazanım oranına sahip olduğunu belirtti.


Toyota Motor Kuzey Amerika İş Geliştirme Grubu Başkan Yardımcısı Christopher Yang, "Cirba Solutions'ın geniş ve köklü taşıma ve geri dönüşüm ağı, Toyota'nın maliyetlerimizi ve operasyonel karbon ayak izimizi azaltmak için ülke çapında pil toplama ve geri dönüşümüne sahip olmasını sağlıyor" dedi.


Toyota, Criba Solutions ile yapılan anlaşmanın, 2022 verilerine dayalı olarak genel lojistik ve taşıma maliyetlerini en az %70 azaltacağını belirtti.


Toyota şu anda bayi ağından yılda yaklaşık 25.000 kullanılmış araba pilini topluyor ve bu rakamın, şirketin daha fazla elektrikli araç satışı yapmasıyla artmasını bekliyor.


2023-12-11

Kaynak: ABC News

Güncel Haberler

15.04.24

İran'ın Konteyner Gemisine El Koymasıyla Beklenen Deniz Nakliye Ücretlerinde Artış

11.04.24

Walmart, Otomasyonu Artırıyor: Otonom Forkliftler ve Fox Robotics ile Ortaklık

08.04.24

Kuehne+Nagel, Çeviklik ve Müşteri Yakınlığını Artırmak için Yapısal Değişikliğe Gidiyor

bottom of page