top of page

Accenture ve SAP, "Supply Chain Nerve Center" Adını Verdikleri bir Platform Geliştirmek için İşbirliği Yapıyorlar

05.12.23

By:

Sedat Onat

Accenture ve SAP, "Supply Chain Nerve Center" Adını Verdikleri bir Platform Geliştirmek için İşbirliği Yapıyorlar

Accenture ve SAP, "Supply Chain Nerve Center" Adını Verdikleri bir Platform Geliştirmek için İşbirliği Yapıyorlar

Accenture ve SAP, "Supply Chain Nerve Center" adını verdikleri bir platform geliştirmek için işbirliği yapıyorlar. Bu platform, organizasyonların Tedarik Zincirlerini yeniden şekillendirmelerine yardımcı olacak ve riski azaltmaya, görünürlüğü artırmaya ve sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemeye yardımcı olacak.


Tüketici ürünleri, yüksek teknoloji, endüstriyel üretim ve otomotiv sektörlerine yönelik olan bu "Supply Chain Nerve Center", bulut, veri, yapay zeka (AI) ve analitik kullanarak n-tier şeffaflık sağlayacak. Bu, organizasyonların birinci ve ikinci seviye tedarikçilerin ötesindeki riskleri belirlemelerine yardımcı olacak, ayrıca tedarikçi ve taşeron ağına daha derin bir görünürlük sağlayacak. 


Ayrıca, tedarikçilerin organizasyonun çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) hedefleriyle uyumlu olup olmadığını değerlendirerek veriyi eyleme dönüştürecek ve karar verme süreçlerini iyileştirecek.


Supply Chain Nerve Center Ayrıca, Accenture ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından geliştirilen bir tedarik zinciri dayanıklılık stres testi içeriyor. Bu test, potansiyel başarısızlık noktalarını tanımlamaya, ilişkili finansal riskleri değerlendirmeye ve uygun risk azaltma stratejilerini ve önlemlerini belirlemeye yardımcı oluyor. 


Ayrıca, Cosmo Tech tarafından geliştirilen dijital ikiz simülasyon yazılımı, organizasyonların tedarik zincirlerindeki zayıf noktaları görmelerine, tedarik zincirlerinin yoğun yük altında nasıl davrandığını simüle etmelerine ve planlama süreçleri boyunca güçlü risk azaltma planları oluşturmalarına yardımcı oluyor.


Ayrıca, ortaklar, SAP Integrated Business Planning for Supply Chain (SAP IBP) çözümünün yeteneklerini daha da geliştirmek için yeni yetenekler geliştirmeyi planlıyorlar, bu da organizasyonların tedarik, talep ve envanterdeki değişikliklere hızlı ve maliyet etkin bir şekilde yanıt verme yeteneklerini artırmaya yardımcı olacak.


Kaynak: Supply Chain Quarterly

Güncel Haberler

15.04.24

İran'ın Konteyner Gemisine El Koymasıyla Beklenen Deniz Nakliye Ücretlerinde Artış

11.04.24

Walmart, Otomasyonu Artırıyor: Otonom Forkliftler ve Fox Robotics ile Ortaklık

08.04.24

Kuehne+Nagel, Çeviklik ve Müşteri Yakınlığını Artırmak için Yapısal Değişikliğe Gidiyor

bottom of page