top of page

UPS Hong Kong Havalimanında saatte 75.000 Paket Kapsiteli Paket Sıralama Tesisi Kuracak

04.12.23

By:

Sedat Onat

UPS Hong Kong Havalimanında saatte 75.000 Paket Kapsiteli Paket Sıralama Tesisi Kuracak

UPS Hong Kong Havalimanında saatte 75.000 Paket Kapsiteli Paket Sıralama Tesisi Kuracak

Uluslararası Lojistik Hizmet Sağlayıcısı UPS, Hong Kong Uluslararası Havalimanı ve Hong Kong-Zhuhai-Macau Köprüsü yakınında yeni bir sıralama tesisi (Sorting Hub) inşa etmeyi planlıyor. 


Şirket, bu tesisin müşterilere hizmeti iyileştireceğini ve Asya'daki operasyonlarını geliştireceğini belirtiyor. Mevcut tesise göre yaklaşık 4 kat daha büyük olan bu merkez, saatte 15,000 paket işleme kapasitesini 5 kat artıracak.


2028 yılında tamamlanması planlanan merkez, uçaklara doğrudan erişimi olan 215,000 metrekarelik bir arsa üzerine inşa edilecek. Tam otomatik tesis, altı yönlü kamera barkod tarama ve CT teknolojisi X-ışını tarayıcıları gibi teknolojileri kullanarak yıllık yaklaşık 1 milyon tonluk bir kapasiteyi işlemek üzere tasarlanıyor.


Atlanta merkezli UPS 'e göre, bu merkez, UPS Hong Kong 'un Avrupa, ABD ve diğer Asya bölgeleriyle ithalat, ihracat ve aktarmaların işlenmesi ve sıralanması için ana tesisini oluşturacak. Bu yatırım, UPS ve dünya genelindeki müşterilerine Hong Kong, büyüyen Asya Pasifik tüketici pazarı ve Hong Kong, Macau ve Güney Çin 'in Guangdong Eyaleti'nde bulunan 9 belediyeyi içeren Greater Bay Area 'ya daha güvenilir bağlantı sağlayacak.


UPS ayrıca, hastalar için hassas lojistik gerektiren sağlık müşterilerini hedefleyen bir "White Glove / Beyaz Eldiven" nakliye hizmeti olan UPS Premier 'ı başlattı. UPS Premier şu anda Hong Kong dahil Asya'da yedi ülkede mevcut ve gelecek yıl daha fazla bölgede başlatılması planlanıyor.


Kaynak: Supply Chain Quarterly

Güncel Haberler

15.04.24

İran'ın Konteyner Gemisine El Koymasıyla Beklenen Deniz Nakliye Ücretlerinde Artış

11.04.24

Walmart, Otomasyonu Artırıyor: Otonom Forkliftler ve Fox Robotics ile Ortaklık

08.04.24

Kuehne+Nagel, Çeviklik ve Müşteri Yakınlığını Artırmak için Yapısal Değişikliğe Gidiyor

bottom of page