top of page

Elektrikli Forklift seçimindeki 5 faktör

27.11.23

By:

Sedat Onat

Elektrikli Forklift seçimindeki 5 faktör

Elektrikli Forklift seçimindeki 5 faktör

Elektrikli araçların ve hatta gemilerin geliştirildiği dünyamızda, yıllardır kullanımda olan Elektrikli Forklift seçiminde aşağıdaki 5 farktörü değerlendirmek gerekli;


1- Emisyonlar göz önünde bulundurulduğunda, dizel ve benzinli forkliftlerin zararlı emisyonlarına karşı elektrikli forkliftlerin temiz ve çevre dostu olduğu unutulmamalı.


2- Operatör konforu noktasında elektrikli forkliftler, daha az gürültülü, titreşimsiz ve kokusuz bir çalışma sunarak operatörler için daha iyi bir deneyim sunar.


3- Bakım gereksinimleri konusunda İçten yanmalı forkliftlerin karmaşık motorlarına kıyasla elektrikli forkliftlerin bakımı daha basittir.


4- Yakıt dolumu veya şarj etme hızı ve kolaylığı kriterinde ise, elektrikli forkliftlerin şarj edilmesi zaman alsa da daha basit bir yöntem sunar.


5- Son olarak, maliyet faktörü var. Elektrikli forkliftlerin başlangıçta daha yüksek maliyetli olabileceği, ancak uzun vadede daha düşük bakım maliyetleri ve yakıt tasarrufu sağlayabileceği barizdir.Makale linki: https://www.allthingssupplychain.com/should-i-electrify-my-forklift-fleet-5-factors-to-consider/

Güncel Haberler

15.04.24

İran'ın Konteyner Gemisine El Koymasıyla Beklenen Deniz Nakliye Ücretlerinde Artış

11.04.24

Walmart, Otomasyonu Artırıyor: Otonom Forkliftler ve Fox Robotics ile Ortaklık

08.04.24

Kuehne+Nagel, Çeviklik ve Müşteri Yakınlığını Artırmak için Yapısal Değişikliğe Gidiyor

bottom of page