top of page

Biden Yönetimi "Tedarik Zinciri Destek Politikaları" Paketini açıkladı

27.11.23

By:

Sedat Onat

Biden Yönetimi "Tedarik Zinciri Destek Politikaları" Paketini açıkladı

Biden Yönetimi "Tedarik Zinciri Destek Politikaları" Paketini açıkladı

Biden Yönetimi, Amerika'nın tedarik zincirlerini güçlendirmeyi, aileler için maliyetleri düşürmeyi ve önemli sektörleri güvence altına almaya yönelik geniş kapsamlı yeni politikaları hayata geçirme planında bulunuyor. Beyaz Saray, bu planın ayrıntılarını bugün yeni bir Beyaz Saray Supply Chain Resilience Konseyi'nin ilk toplantısında duyurulacak olan 30'dan fazla yeni önlemi içereceğini belirtti.


Beyaz Saray, bu önlemlerin Amerikalıların ihtiyaç duydukları ürünlere zamanında ulaşmalarına yardımcı olacağını, işletmeler için güvenilir teslimatları mümkün kılacağını, tarım ve gıda sistemlerini güçlendireceğini ve ülke içinde iyi ücretli sendikalı işleri destekleyeceğini söyledi. Beyaz Saray, güçlü tedarik zincirlerinin güçlü bir ekonomi için temel olduğunu vurgulayarak, tedarik zincirlerinin düzgün çalıştığı durumlarda mal, gıda ve ekipman fiyatlarının düştüğünü, bu da Amerikan ailelerinin, işçilerin, çiftçilerin ve girişimcilerin cebine daha fazla para girmesini sağladığını belirtti.


Yenilikçi değişiklikler arasında şunlar bulunuyor:

 • Savunma Üretim Kanunu'nun kullanılmasıyla Amerika'da daha fazla temel ilaç üretimi ve ilaç kıtlıklarının azaltılması.

 • Ticaret Bakanlığı'nın Tedarik Zinciri Merkezi ve Ulaştırma Bakanlığı'nın (DOT) Yük Lojistiği Optimizasyon Çalışması (FLOW) programı gibi hükümetler arası tedarik zinciri veri paylaşım yetenekleri.

 • Ulusal ve ekonomik güvenliğe kritik olarak tanımlanan endüstri, sektör ve ürünleri güncellemek için dört yıllık tedarik zinciri gözden geçiriminin başlatılması.

 • Homeland Güvenlik Bakanlığı (DHS), Amerika'daki limanlardaki tehditler ve zayıflıklardan kaynaklanan tedarik zinciri risklerini ele almak için yeni bir Tedarik Zinciri Dayanıklılığı Merkezi (SCRC) kuracak.

 • DOT, ulusal çok modlu yük taşıma ağının durumunu ve performansını sürdürme ve iyileştirme sorumluluğunu üstlenecek.

 • İklim etkilerinin izlenmesi, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi, Bilim ve Teknoloji Politika Ofisi ve Ekonomik Danışmanlar Konseyi tarafından, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek.

 • Enerji ve kritik madde tedarik zinciri hazırlıklarının, hammaddeler, üretim, işgücü ve lojistik düşüncelerini hesaba katan bir DOE değerlendirme aracıyla yapılması.

 • Savunma tedarik zinciri haritalama ve risk yönetimi, DOD tarafından oluşturulan bir Tedarik Zinciri Haritalama Aracı ile 110'dan fazla silah sistemine yönelik tedarik zinciri görünürlüğünü artırmak.

 • 2024 yılında Tedarik Zinciri Veri ve Analitik Zirvesi düzenlenerek, tedarik zinciri risk değerlendirme modellerine ve araçlarına uzman katkısı sağlanacak.

 • Kritik madde tedarik zincirlerini güçlendirmek için düzenlenen yapay zeka (AI) hackathonları, USGS, Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) ve Enerji İleri Araştırma Projeleri Ajansı-Enerji (ARPA-E) tarafından organize edilecek.

 • İşçi hakları ihlalleri için risk haritalama, Çalışma Bakanlığı (DOL) tarafından denetlenecek.


Haber Linki: https://www.supplychainquarterly.com/articles/9181-biden-administration-unwraps-package-of-supply-chain-support-policies

Güncel Haberler

13.06.24

Küresel Üretimde Mayıs Sıçraması: 14 Ay Sonra İlk Kez Pozitif Yönde

12.06.24

Epicor, Kyklo'yu Satın Alarak AI Destekli ERP Gelişimini Hızlandırıyor

11.06.24

Denizde Kaybolan Konteyner Sayısında Tarihi Düşüş: 2023 Yılında 221 Konteyner Kayboldu

bottom of page