top of page

Amazon 'un Birleşik Krallık'taki Kara Cuma Grevi Yayılıyor

27.11.23

By:

Sedat Onat

Amazon 'un Birleşik Krallık'taki Kara Cuma Grevi Yayılıyor

Amazon 'un Birleşik Krallık'taki Kara Cuma Grevi Yayılıyor

Birleşik Krallık'taki Amazon'un Coventry depo binası önünde yüzlerce grevci, bu yıl 24 Kasım'a denk gelen Siyah Cuma gününde, internet perakendecisinde daha iyi çalışma koşullarını talep eden küresel bir kampanyanın bir parçası olarak Avrupa ve ABD'den sendikacılar tarafından katıldı.


The Guardian, Coventry'deki GMB Sendikası organizatörlerinin, işçilerin Ocak ayında ilk kez greve gitmelerinin ardından, şimdi 1,200 üye kaydettiklerini söylediklerini bildiriyor.


Bu yıl bağımsız Merkezi Arabuluculuk Komitesi'ne (CAC) sendika tanınması için resmi bir başvuru yaptılar ve Coventry'deki işçilerin yarısından fazlasını temsil ettiklerine inandılar. Daha sonra, CAC'nin Amazon'un iddiasını onayladığını anladıktan sonra Amazon'un "sendikayı çökertmek" için 1.000'den fazla işçi daha işe aldığını iddia ederek başvuruyu geri çektiler. Şimdi yeni bir başvuruyu düşünüyorlar.


Make Amazon Pay kampanyasının koorganizatörlerinden biri olan UNI küresel sendikasının yardımcı genel sekreteri Alke Bössiger, 24 Kasım'da 30'dan fazla ülkede Amazon'a karşı 150 eylemin gerçekleştiğini söyledi.


ABD regülatörü Federal Ticaret Komisyonu (Federal Trade Commission), şirkete karşı rekabeti engelleme suçlamasıyla bir dava açtı ve Amazon'un bu suçlamaları reddettiğini iddia etti.


---

Haber Linki: https://www.supplychainbrain.com/articles/38564-amazon-black-friday-strikes-spread-internationally

Güncel Haberler

13.06.24

Küresel Üretimde Mayıs Sıçraması: 14 Ay Sonra İlk Kez Pozitif Yönde

12.06.24

Epicor, Kyklo'yu Satın Alarak AI Destekli ERP Gelişimini Hızlandırıyor

11.06.24

Denizde Kaybolan Konteyner Sayısında Tarihi Düşüş: 2023 Yılında 221 Konteyner Kayboldu

bottom of page